Kablolu Çekirdek Namlusu Düzenekleri

Özellikle kablolu karotiyerler, iç boru ve iç boru aksamı bu setlerin en önemli kısmını oluşturmaktadır. İç boruların her iki ucu da erkek dişli soğuk çekilmiş çelik borulardan yapılmıştır. Her iki uçtaki iplik türleri aynıdır. Çekirdeğin takıldığı kısım üst kısma göre daha hızlı aşınacağından borunun zaman zaman ters çevrilerek kullanılması ömrünü uzatacaktır.

Çekirdek kaldırıcının (bkz. 8) yerleştirildiği çekirdek kaldırıcı kutusu, iç borunun alt tarafında bulunur. Maça kaldırıcının içinde, maça kaldırıcının takıldığı ve maça kaldırıcının buraya yerleştirilebileceği kısmın hemen üstünde bir kasa bulunmaktadır (bkz. 10). Bu halka, maça kaldırıcının maça ile birlikte iç boruya sürüklenmesini önler.

İç boru düzeneği iç borunun üst kısmında bulunur.

Bu montaj kablolu sistemin en önemli parçasıdır ve bazı sistemleri içerir. İç boru, dış boruya yerleştirildiğinde, iç boru tertibatındaki mandallar bağlantı etkisiyle açılır ve dış borunun kafasındaki yuvanın içine yerleştirilir. Böylece ilerleme esnasında iç borunun geri çekilmesi engellenir.

İlerlemenin sonunda, düzeneğin üst kısmında bulunan mızrak başlığı, üstten su alma cihazı tarafından tutulup sürüklendiğinde, mandallar geri çekilip kapanır, böylece iç boru, çubukların arasından geçebileceği ve alınabileceği serbest bir konuma bırakılır. yukarı.